Wejdź do gry!

 

Gra Miejska

POSZUKIWACZE SKARBU

W SKRÓCIE:

Pomnóż pieniądze!

Zdobądź mapę!

Odszukaj skarb!

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?

Gra miejska Poszukiwacze skarbu będzie towarzyszyć tegorocznym rekolekcjom uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

 

Jeśli jesteś tym uczniem 26 lutego w twojej okolicy pojawią się tajemnicze postacie. Kim są? Po co przybyli? Czy pomogą w odkryciu drogi do skarbu? Możesz się przekonać. Wejdź do gry!

 

Jeśli nie znasz jeszcze nazwy swojego zespołu i kodu weryfikującego poproś o nie swojego katechetę.

 


 

O CO CHODZI? - (czyli fabuła gry).

 

Poszukiwacze skarbu

Pewien człowiek szlachetnego rodu wybrał się w kraj daleki aby uzyskać dla siebie godność królewską. Przed podróżą jednakże zostawił swój majątek podzieliwszy go między sługi.

 

Polecił wszelako tak nim dysponować, aby po powrocie odzyskać go z zyskiem. Jak nie stracić powierzonych min? Gdzie i ile zarobić? Czym zostanie wynagrodzony najlepszy inwestor? Co go czeka w drodze? Jak zdobędzie mapę i czy dotrze do skarbu?

 

Chcesz się przekonać, podejmij wyzwanie, wejdź do gry!

Etap internetowy:

start 13 lutego

Etap uliczny:

start 26 lutego

 

Etap internetowy

W środę popielcową, 13 lutego o godzinie 13.02 aktywują się zadania etapu internetowego. Rozwiązujecie je całą grupą. Połączone siły przyniosą zysk.

 
 Każdy zespół, przechodząc etap internetowy  może sobie ułatwić pierwsze zadanie  etapu terenowego. Informacje o miejscu startu zostaną wyświetlone po wykonaniu ostatniego zadania.

Etap terenowy

Już niebawem staniecie przed prawdziwą Tajemnicą. W jej rozwikłaniu pomoże na pewno pilne wykonanie zadań etapu internetowego, ale decydujące okażą się zmagania w realu. Już wkrótce będzie jawne co kryje skrzynia i kto stanie się właścicielem jej zawartości. Jak tego dokonać? Czy wystarczy pieniędzy?

 

 Dowiecie się 26 lutego na początku gry. Może to właśnie Twojemu zespołowi uda się wykonać to zadanie???!!!

 


 

CO TO SĄ GRY MIEJSKIE?

GRY MIEJSKIE to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych.
 
Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie.
 
Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.
 
Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki.
 
W Poznaniu gry miejskie są organizowane w powodzeniem od 2006 roku. Zobac opisy poprzednich edycji

GRA Z PERSPEKTYWY GRACZA:

Opinia z ankiety po jednej z gier, aby przeczytać inne odśwież stronę.

 

WEJDŹ DO GRY!

  • odbierz od swojego katechety login i hasło swojego zespołu,
  • dowiedz się kto jeszcze jest w Twoim zespole,
  • graj w sieci by 26 lutego ruszyć na poszukiwanie sposobu na zdobycie mapy do skarbu!